دانشگاه: كارداني هنرهاي سنتي

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : هنرهاي سنتي از ميراث‎هاي عمده فرهنگي كشور و محل اصالت‌ها و ارزش‎ها و از زمينه‎هاي مطمئن و...... با عنوان : دانشگاه: كارداني هنرهاي سنتي بخوانید :
كارداني هنرهاي سنتي
هنرهاي سنتي از ميراث‎هاي عمده فرهنگي كشور و محل اصالت‌ها و ارزش‎ها و از زمينه‎هاي مطمئن و مناسب براي حركت آينده هنري است. بدون شك راه‎هاي توجه و تقويت اين هنرها، ايجاد دوره‎هاي آموزش عالي درسطوح گوناگون است تا ضمن مطالعه و پژوهش مستمرو نتيجه بخش، راه‎يابي به سوي آينده‎اي پر بار تر ميسر گردد.فارغ‎التحصيلان اين رشته با آموزش‎هاي نظري و كارگاهي خود و آشنايي و كار عملي در زمينه هنرهاي سنتي قادر خواهند بود، در انجام پژوهش‎هاي هنر‎هاي سنتي و نيز حفظ و احياي اين هنرها، به صورت كمك براي كارشناس نقش داشته باشند و اداره واحد‎ها و كارگاه‎هاي توليدي را در چهارچوب ادارات و سازمان‎هاي فرهنگي دولتي يا بخش خصوصي بر عهده بگيرند گفتني است كه اين دوره مشتركات قابل توجهي با كارشناسي صنايع دستي دارد.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس پايه :
كارگاه طراحي پايه، هنر وتمدن اسلامي، آشنايي با هنر فرهنگ‌هاي همجوار، آشنايي با مردم شناسي و روش‎هاي ايران، آشنايي با هنرهاي سنتي آن، آشنايي با باستان‌شناسي و روش‎هاي آن.
دروس اصلي :
ترسيم فني، خطوط و خواندن كتيبه‎هاي اسلامي، هندسه نقوش درهنرهاي سنتي ايران ، طرح اشياء در تمدن اسلامي ، حفظ و احياء هنرهاي سنتي، موسيقي از نظر اسلام، آشنايي با موسيقي بومي مناطق ايران، نمايش در ايران .
دروس تخصصي:
كارگاه هنرهاي سنتي، كارآموزي پژوهش در هنرهاي سنتي
))))معرفی رشته ها((((...
ما را در سایت ))))معرفی رشته ها(((( دنبال می کنید

نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 364 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1391 ساعت: 18:42

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :