دانشگاه: حفاظت ومرمت بناهاي تاريخي

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : تعدد، تنوع و اهميت بناها و محوطه‌هاي تاريخي و بالا بردن كيفيت توان اجرايي در زمينه مرمت و حفاظت از ا... با عنوان : دانشگاه: حفاظت ومرمت بناهاي تاريخي بخوانید :
حفاظت ومرمت بناهاي تاريخي
تعدد، تنوع و اهميت بناها و محوطه‌هاي تاريخي و بالا بردن كيفيت توان اجرايي در زمينه مرمت و حفاظت از اين بناها، بيانگر ضرورت تربيت متخصص حفاظت و مرمت بناهاي تاريخي است. متخصصاني كه مي‌توانند فاصله تخصصي و اجرايي بين كارشناسان مرمت و عوامل اجرايي و كارگاهي در امور مربوط به حفظ و احياء بناها و بافت‌هاي تاريخي را پر نمايند. فارغ‌التحصيلان اين رشته نقش عمده‌‌اي در تهيه طرح‌هاي تعميراتي بناها و محوطه‌هاي تاريخي ايفا مي‌كنند و مي‌توانند در اداره كارگاه مرمت يا اجراي طرح‌هاي مرمتي شركت نمايند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس پايه:
كارگاه عكاسي پايه، هندسه مناظر و زوايا (پرسپكتيو)، ترسيم فني، آشنايي با باستان‌شناسي و روش‌هاي نقشه‌برداري آن، آشنايي با حفاظت و مرمت آثار و روش‌هاي آن.
دروس اصلي:
هنر و تمدن اسلامي، آشنايي با باستان‌شناسي و آثار تاريخي دوره اسلامي ايران، آشنايي با باستان‌شناسي و آثار، خطوط و خواندن كتيبه‌هاي اسلامي، مباني نظري مرمت و احياء ابنيه و بافت‌ها، شناخت مواد و مصالح، مديريت امور ساختمان (تشكيلات دفتري و كارگاهي)، آشنايي با مرمت تزئينات وابسته به معماري
دروس تخصصي:
تعمير ونگهداري ساختمان، برآورد، عناصر و جزئيات ساختمان، آشنايي با ساختار معماري سنتي ايران ، آشنايي با هنر معماري پيش از اسلام، كارآموزي ايران،‌ آشنايي با معماري بومي ايران.
))))معرفی رشته ها((((...
ما را در سایت ))))معرفی رشته ها(((( دنبال می کنید

نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 242 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1391 ساعت: 2:17

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :