دانشگاه: حفاظت و مرمت آثارتاريخي

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : براي مطالعات تاريخي و باستان‌شناسي و نيز براي به‎كار بستن روش‎هاي مناسب حفاظت و مرمت و نگهداري علمي ... با عنوان : دانشگاه: حفاظت و مرمت آثارتاريخي بخوانید :
حفاظت و مرمت آثارتاريخي
براي مطالعات تاريخي و باستان‌شناسي و نيز براي به‎كار بستن روش‎هاي مناسب حفاظت و مرمت و نگهداري علمي و فني آثار و اشياء متعدد تاريخي و فرهنگي موجود در موزه‎هاي كشور ـ آثاري كه حاصل كاوش‎هاي باستان‎شناسي است و نيز آثاري كه به‎صورت هنرهاي وابسته به معماري دربناهاي تاريخي وجود دارد و مواد و مصالحي كه درساخت و ساز اين گونه بناها از آنها استفاده گرديده است ـ بايد به پژوهش‎هاي ويژه آزمايشگاهي متكي شد. ضرورت پژوهش و حفظ و احياء اين گونه آثار و اشياء به صورت علمي و فني از يك سو و لزوم بالا بردن كيفيت كار مطالعات از سو‎ي ديگر، ايجاد دوره‎هاي آموزش عالي در سطوح گوناگون از جمله كارداني حفاظت درست آثار تاريخي را ايجاب مي‎كند.هدف اين رشته تربيت افراد متخصص و داراي كارايي عملي در امر حفاظت و مرمت آثار تاريخي است. متخصصاني كه با بهره‎گيري ازتجربيات عملي و آگاهي‎هاي علمي و تاريخي و هنري كه درطول اين دوره كسب مي‎كنند، درجهت مرمت، احياء، نگهداري و به طور كلي حفاظت علمي آثار تاريخي قدم بر مي‎دارند. فارغ‎التحصيلان اين دوره در مراكز تحقيقاتي و آزمايشگاه‎ها و كارگاه‎هاي مختلف حفاظت و مرمت مانند كتابخانه‎ها، موزه‎ها و سازمان‎هاي فرهنگي موجود در سراسر كشور فعاليت مي‎كنند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس پايه:
فيزيك، شيمي، ترسيم فني، تاريخ و مباني نظري مرمت.
دروس اصلي و تخصصي:
هنر و تمدن اسلامي، تاريخ و فن شناسي آثار، آشنائي با باستان‎شناسي و روش‎هاي آن، آشنائي با هنرهاي سنتي ايران، آشنائي با هنر و معماري پيش از اسلام ايران، آسيب‎شناسي آثار، حفاظت و مرمت در محل كاوش باستان‎شناسي، آزمايشگاه حفاظت و مرمت .
))))معرفی رشته ها((((...
ما را در سایت ))))معرفی رشته ها(((( دنبال می کنید

نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 281 تاريخ : شنبه 21 بهمن 1391 ساعت: 2:02

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :