دانشگاه: زبان روسي

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : زبان روسي در مقطع كارشناسي در دو گرايش زبان و روسي و مترجمي زبان روسي دانشجو مي‌پذيرد.... با عنوان : دانشگاه: زبان روسي بخوانید :
زبان روسي
زبان روسي در مقطع كارشناسي در دو گرايش زبان و روسي و مترجمي زبان روسي دانشجو مي‌پذيرد.
زبان روسي:
همسايگي با كشور روسيه و روابط ديرينه فرهنگي، اقتصادي و سياسي با اين كشور و توان بالاي علمي دانشگاه‌هاي روسي زبان، بخصوص در رشته‌هاي علوم‌انساني و فني، جايگاه زبان روسي در كشورهاي اتحاد جماهير شوروي سابق و در نهايت ادبيات غني زبان روسي موجب تأسيس رشته زبان روسي شده است.
مترجمي زبان روسي:
هدف اين رشته تربيت مترجمان ورزيده در زمينه‌هاي فرهنگي، ادبي و علوم انساني است. فارغ‌التحصيلان اين رشته مي‌توانند پس از اتمام تحصيلات در مؤسسات مختلف تحقيقاتي و اطلاعاتي مشغول به كار شوند تا با توجه به زمينه يا گرايش تخصصي خود، نياز واحدهاي مربوط به زبان روسي را تأمين نمايند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس مشترك در هر دو گرايش :
آشنايي با آثار ادبي روسي، اصلاحات و تعبيرات زبان، اصول و روش تحقيق، اصول و روش ترجمه، نامه‌نگاري، بررسي ترجمه متون اسلامي، بيان شفاهي داستان، ترجمه از فارسي به روسي، ترجمه از روسي به فارسي، ترجمه متون ساده، ترجمه متون علوم‌انساني، ترجمه متون مطبوعاتي، تلخيص متون، خواندن متون مطبوعاتي، خواندن و درك مفاهيم، دستور زبان، زبان روسي عمومي ، زبان دوم، زبان‌شناسي همگاني، گفت و شنود، آيين نگارش.
دروس تخصصي گرايش زبان و ادبيات روسي :
جمله‌نويسي و مقدمات انشاء، خواندن و تفسير متون، درآمدي بر ادبيات، ساختمان و نمونه نمايشنامه، سخنراني و مناظره، مكتب‌هاي ادبي.
دروس تخصصي مترجمي زبان روسي :
‌خواندن مفاهيم، فنون يادگيري زبان، مقاله‌نويسي، ترجمه شفاهي، ‌ترجمه مكاتبات و اسناد.
))))معرفی رشته ها((((...
ما را در سایت ))))معرفی رشته ها(((( دنبال می کنید

نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 262 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1391 ساعت: 5:04

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :