دانشگاه: زبان وادبيات اردو

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : آيا مي‎دانيد كه حدود 600 ميليون نفر در جهان به زبان اردو سخن مي‎گويند و مي‎نويسند؟البته زبان اردو، ت... با عنوان : دانشگاه: زبان وادبيات اردو بخوانید :
زبان وادبيات اردو
آيا مي‎دانيد كه حدود 600 ميليون نفر در جهان به زبان اردو سخن مي‎گويند و مي‎نويسند؟البته زبان اردو، تنها زبان رسمي كشور پاكستان است اما كمابيش درتمام كشورهاي شبه قاره هند فهميده مي‎شود و به آن سخن مي‎گويند و در حال حاضر هزاران جلد كتاب علوم‎انساني و هنر به زبان اردو وجود دارد كه ايرانيان مي‎توانند به فارسي ترجمه كرده و از آنها بهره ببرند.از سوي ديگر كشور ما براي اين كه بتواند ارتباطي تنگاتنگ و نزديك با كشور همكيش و همسايه خود، پاكستان داشته باشد، نياز به مترجماني متبحّر درزبان و ادبيات اردو دارد. از همين‌رو رشته زبان و ادبيات اردو به عنوان يك رشته تحصيلي در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي ايران ارائه شده است.
درس‎هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس پايه:
دستور زبان فارسي، تاريخ زبان فارسي، مرجع‎شناسي و روش تحقيق، بديع، آيين نگارش.
دروس اصلي و تخصصي:
مقدمات اردو، خواندن و درك مفهوم متون، تدريس متون نثر، تدريس متون نظم، ادب منثور، ادب منظوم، ادب داستاني، دستور، جمله‎نويسي و مقدمات انشاء، انشاي ساده، انشاي پيشرفته، گفت‎وشنود و درك مطالب شفاهي، بيان شفاهي داستان، ترجمه، تاريخ زبان وادب اردو، معاني و بيان و صناعات ادبي
))))معرفی رشته ها((((...
ما را در سایت ))))معرفی رشته ها(((( دنبال می کنید

نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 310 تاريخ : پنجشنبه 19 بهمن 1391 ساعت: 4:57

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :