دانشگاه: تكنولوژي پرتودرماني (راديوتراپي) | بلاگ

دانشگاه: تكنولوژي پرتودرماني (راديوتراپي)

تعرفه تبلیغات در سایت

موضوعات وب

آخرین مطالب

تكنولوژي پرتودرماني (راديوتراپي)
هدف اين رشته تربيت كاردان در گروه تكنولوژي پرتودرماني است. افرادي كه دانش لازم را در زمينه طرز توليد اشعه ايكس و مواد راديواكتيو و قوانين مربوط به آنها، انجام تكنيك‌هاي پرتودرماني و شيمي درماني، روش‌هاي حفاظت از اشعه ايكس و تشعشعات راديواكتيو فرا مي‌گيرند و پس از فارغ‌التحصيلي مي‌توانند در پرتودرماني‌هاي ساده و تخصصي و بخش‌ها و درمانگاه‌هاي پرتودرماني فعاليت كنند. گفتني است كه تفاوت اين رشته با تكنولوژي پرتوشناسي در اين است كه متخصص راديولوژي با استفاده از دستگاه‌هاي تصويربرداري، از اعضاي مختلف بدن تصويربرداري مي‌كند اما متخصص راديوتراپي، از اشعه براي درمان بيماري استفاده مي‌كند و اجراي عمليات درماني را برعهده دارد.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
دروس پايه:
فيزيك عمومي، آناتومي، فيزيولوژي انساني، كمك‌هاي اوليه و مراقبت از بيمار، اصطلاحات و كليات پزشكي، بافت‌شناسي و آسيب‌شناسي.
دروس اصلي و تخصصي:
آناتومي سطحي بدن، فيزيك تشعشع و مواد راديواكتيو، دستگاه‌هاي راديوتراپي، تكنيك‌هاي راديوتراپي، اصول محاسبات و برنامه‌ريزي در راديوتراپي، راديوبيولوژي و حفاظت در برابر پرتوهاي يونساز، تكنيك‌هاي راديوگرافي، تكنيك‌هاي پزشكي هسته‌اي، كارآموزي بيمارستاني، كارورزي.
تكنولوژي پرتودرماني (راديوتراپي),رشته های,دانشگاهی,هنرستانی,کاردانش,دبیرستانی,مشاوره,تحصیلی,مخصوصا,رشته,هنرستان,دبیرستان,دانشگاه,چگونه,انتخاب,چگونه انتخاب رشته کنم,چگونه انتخاب رشته کنیم,تعین,تعین رشته,تمام,همه,انواع,مدرسه,درس,درسی,محمد خادمیان,محمد,GT,خادمیان,007,...
نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 935 تاريخ : چهارشنبه 28 فروردين 1392 ساعت: 17:41

آرشیو مطالب

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :