دانشگاه: مديريت وبازرگاني دريايي

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  مديريت وبازرگاني دريايي
  هدف اين رشته تربيت كارشناس بازرگاني دريايي براي خدمت در ارگان‌هاي دريايي، حمل و نقلي، تجارت خارجي و برنامه‌ريزي كلان جمهوري اسلامي و ديگر شركت‌ها و مؤسسات خصوصي و دولتي مرتبط با امور مديريت بازرگاني دريايي كشور است. اين رشته داراي سه گرايش مناطق ويژه، گمركي و بندر و كشتيراني مي‌باشد كه هر گرايش تنها 18 واحد اختصاصي دارد. گفتني است كه اين رشته از بين داوطلبان گروه‌هاي آزمايش رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني دانشجو مي‌پذيرد.گرايش مناطق ويژه دانشجويان اين گرايش با اصول و انواع مناطق ويژه تجاري و صنعتي مرزي و دريايي از نقطه نظر اهداف، توليد، اشتغال، مالكيت، منافع، سرمايه‌گذاري خارجي، عملكرد و ساختار اين‌گونه مناطق آشنا مي‌شوند و علل پيشرفت اقتصادي كشورهاي صنعتي پيشرفت و در حال توسعه را مطالعه مي‌كنند تا بتوانند راه‌هاي پيشبرد و توسعه و جذب سرمايه‌گذاري را در مناطق ويژه فراگيرند.

  درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
  دروس مشترك در گرايش‌هاي مختلف مديريت و بازرگاني دريايي:
  روانشناسي‌كار، اقتصاد خُرد، اقتصاد كلان، اصول حسابداري، رياضيات و كاربرد آن در مديريت، آمار و كاربرد آن در مديريت، كامپيوتر و كاربرد آن در مديريت، روش تحقيق در مديريت، مباني مديريت اسلامي و الگوهاي آن، مباني سازمان و مديريت، مديريت رفتار سازماني، پژوهش در عمليات، حسابداري صنعتي، مديريت توليد، حقوق بازرگاني، پول و ارز و بانكداري، تجزيه و تحليل و طراحي سيستم، بازاريابي و مديريت بازار، مديريت مالي، توسعه اقتصادي و برنامه‌ريزي، سيستم‌هاي اطلاعاتي مديريت، حسابرسي، زبان تخصصي، بازرگاني بين‌المللي، اصول ترابري، مديريت استراتژيك، سياستگذاري حمل و نقل و بازرگاني، اصول حقوق و بيمه دريايي، اقتصاد ترابري، مديريت بين‌المللي كالا، كنوانسيون‌هاي بين‌المللي حمل و نقل، گمركي و بازرگاني،‌ مديريت پشتيباني و توزيع.
  دروس تخصصي گرايش مناطق ويژه:
  پروژه تحقيقاتي، اصول، انواع و نمونه‌هاي مناطق ويژه،‌ توليدي و تجاري، نمونه‌هاي مناطق و بنادر ويژه و مراكز بار، اصول و مباني خصوصي‌سازي، سرمايه‌گذاري و توسعه منطقه‌اي.گرايش گمركيدانشجويان گرايش گمركي با قوانين و مقررات گمركي، مقررات عمومي صادرات و واردات و انواع كالاها و محصولات وارداتي يا صادراتي آشنا مي‌شوند تا بتوانند امور گمركي را هرچه دقيق‌تر، سهل‌تر و بهتر انجام دهند.
  دروس تخصصي گرايش گمركي:
  پروژه تحقيقاتي، بهره وري سازماني،‌ مديريت پايانه‌ها، قوانين و مقررات گمركي، مقررات عمومي صادرات و واردات، شيمي(كاني‌ها و فلزات)، شناخت الياف و مصنوعات آن، كانتينر و وسايل بار.گرايش بندر و كشتيراني در اين گرايش اصول و وسايل حركت و نگهداري كشتي، اهميت وسايل كمك ناوبري بندري در هدايت ايمن كشتي‌ها، انواع وسايل نگهداري و حمل بار در بنادر و پايانه‌هاي زميني و دريايي، انواع قراردادهاي حمل كالا و خصوصيات حمل و نقل دريايي آموزش داده مي‌شود تا فارغ‌التحصيلان اين رشته عمليات حمل و نقل كالا را در بنادر به طور مؤثر و مفيد برعهده بگيرند.
  دروس تخصصي گرايش بندر و كشتيراني:
  اصول ناوبري، اصول مهندسي دريايي، پروژه تحقيقاتي، بهره‌وري سازماني، كانتينر و وسايل حمل‌ بار، مديريت و تداركات بندري، مديريت و تداركات كشتيراني،‌ مديريت فرماندهي كشتي.
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 556 تاريخ : يکشنبه 25 فروردين 1392 ساعت: 13:58

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123