دانشگاه: كارداني فوريتهاي پزشكي

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  كارداني فوريتهاي پزشكي
  فوريت‌هاي پزشكي خدمات امداد و كمك‌هاي اوليه را به بيماران و مصدومان حوادث مختلف تا رساندن آنها به مراكز درماني ارائه مي‌دهد. خدماتي كه ممكن است داوطلبان را در موقعيت‌هاي حساس و پراسترس در تمام مدت شبانه‌روز قرار دهد. بنابراين داوطلب بايد از نظر جسمي و روحي و رواني آمادگي لازم را براي خدمت در محيط‌هاي سخت نظير دريا، كوهستان، شرايط‌ زلزله و ديگر بلاياي طبيعي داشته باشد. رانندگي آمبولانس، حمل بيمار يا مصدوم، كمك‌هاي اوليه،‌ اطلاع‌رساني و انجام ساير خدمات طبق دستور مافوق، بخشي از خدمات اين افراد را تشكيل مي‌دهد. به همين دليل دانشجوي اين رشته بايد آمادگي فعاليت در شرايط سخت و توانايي در ايجاد ارتباط مسؤولانه با بيمار يا مصدوم و بستگان آنها را داشته باشد.
  توانايي‌هاي لازم :
  رشته فوريت‌هاي پزشكي به صورت نيمه‌متمركز دانشجو مي‌پذيرد و داوطلبان پس از قبولي در آزمون علمي بايد در آزمون حضوري اين رشته نيز شركت كنند و در صورت داشتن توانايي‌هاي روحي لازم از قبيل انضباط‌پذيري، گذشت و ايثار، اعتماد به نفس و آمادگي فعاليت در شرايط سخت و همچنين آمادگي جسمي كامل مانند عدم ابتلا به بيماري‌هاي مزمن و صعب‌العلاج مثل ديابت، فشار خون، آسم، نارسايي كليه، بيماري‌هاي پيشرفته قلبي ، صرع و بيماري‌هاي رواني در اين رشته پذيرفته مي‌شوند.گفتني است كه در رشته فوريت‌هاي پزشكي داشتن قدرت بينايي خوب، مهارت‌هاي بدني، رواني كلام و حداقل قد 170 سانتي‌متر براي امدادرساني سريع و صحيح ضروري است. در ضمن اين رشته تنها از بين داوطلبان مرد دانشجو مي‌پذيرد.
  موقعيت شغلي در ايران :
  دانش‌آموختگان اين رشته مي‌توانند در مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي در سراسر كشور، آمبولانس‌هاي خصوصي يا در سازمان‌هاي مشابه فعاليت كنند.

  درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
  دروس پايه:
  تشريح و فيزيولوژي، ميكروب‌شناسي و انگل‌شناسي ، بهداشت عمومي، زبان تخصصي.
  دروس اصلي:
  داروشناسي، فرايند عمليات و اطلاعات فني، نشانه‌شناسي و معاينات بدني، جابه‌جايي و حمل بيمار، اخلاق و مقررات حرفه‌اي، آشنايي با سازمان‌هاي امدادي، بهداشت رواني و فوريت‌هاي روان‌پزشكي، فوريت‌ پزشكي در بلايا، كليات پزشكي.
  دروس تخصصي:
  احياي قلبي ـ ريوي، اختلالات سيستم قلبي ـ عروقي، شكستگي‌ها و دررفتگي‌ها، مسموميت‌ها و گزيدگي‌ها، فوريت‌هاي پزشكي در شرايط خاص، خونريزي‌ها، كاهش سطح هوشياري، سوختگي، سرمازدگي و گرمازدگي.
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 567 تاريخ : دوشنبه 19 فروردين 1392 ساعت: 13:47

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123