دانشگاه: كارداني فوريتهاي پزشكي

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : فوريت‌هاي پزشكي خدمات امداد و كمك‌هاي اوليه را به بيماران و مصدومان حوادث مختلف تا رساندن آنها ب... با عنوان : دانشگاه: كارداني فوريتهاي پزشكي بخوانید :
كارداني فوريتهاي پزشكي
فوريت‌هاي پزشكي خدمات امداد و كمك‌هاي اوليه را به بيماران و مصدومان حوادث مختلف تا رساندن آنها به مراكز درماني ارائه مي‌دهد. خدماتي كه ممكن است داوطلبان را در موقعيت‌هاي حساس و پراسترس در تمام مدت شبانه‌روز قرار دهد. بنابراين داوطلب بايد از نظر جسمي و روحي و رواني آمادگي لازم را براي خدمت در محيط‌هاي سخت نظير دريا، كوهستان، شرايط‌ زلزله و ديگر بلاياي طبيعي داشته باشد. رانندگي آمبولانس، حمل بيمار يا مصدوم، كمك‌هاي اوليه،‌ اطلاع‌رساني و انجام ساير خدمات طبق دستور مافوق، بخشي از خدمات اين افراد را تشكيل مي‌دهد. به همين دليل دانشجوي اين رشته بايد آمادگي فعاليت در شرايط سخت و توانايي در ايجاد ارتباط مسؤولانه با بيمار يا مصدوم و بستگان آنها را داشته باشد.
توانايي‌هاي لازم :
رشته فوريت‌هاي پزشكي به صورت نيمه‌متمركز دانشجو مي‌پذيرد و داوطلبان پس از قبولي در آزمون علمي بايد در آزمون حضوري اين رشته نيز شركت كنند و در صورت داشتن توانايي‌هاي روحي لازم از قبيل انضباط‌پذيري، گذشت و ايثار، اعتماد به نفس و آمادگي فعاليت در شرايط سخت و همچنين آمادگي جسمي كامل مانند عدم ابتلا به بيماري‌هاي مزمن و صعب‌العلاج مثل ديابت، فشار خون، آسم، نارسايي كليه، بيماري‌هاي پيشرفته قلبي ، صرع و بيماري‌هاي رواني در اين رشته پذيرفته مي‌شوند.گفتني است كه در رشته فوريت‌هاي پزشكي داشتن قدرت بينايي خوب، مهارت‌هاي بدني، رواني كلام و حداقل قد 170 سانتي‌متر براي امدادرساني سريع و صحيح ضروري است. در ضمن اين رشته تنها از بين داوطلبان مرد دانشجو مي‌پذيرد.
موقعيت شغلي در ايران :
دانش‌آموختگان اين رشته مي‌توانند در مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي در سراسر كشور، آمبولانس‌هاي خصوصي يا در سازمان‌هاي مشابه فعاليت كنند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
دروس پايه:
تشريح و فيزيولوژي، ميكروب‌شناسي و انگل‌شناسي ، بهداشت عمومي، زبان تخصصي.
دروس اصلي:
داروشناسي، فرايند عمليات و اطلاعات فني، نشانه‌شناسي و معاينات بدني، جابه‌جايي و حمل بيمار، اخلاق و مقررات حرفه‌اي، آشنايي با سازمان‌هاي امدادي، بهداشت رواني و فوريت‌هاي روان‌پزشكي، فوريت‌ پزشكي در بلايا، كليات پزشكي.
دروس تخصصي:
احياي قلبي ـ ريوي، اختلالات سيستم قلبي ـ عروقي، شكستگي‌ها و دررفتگي‌ها، مسموميت‌ها و گزيدگي‌ها، فوريت‌هاي پزشكي در شرايط خاص، خونريزي‌ها، كاهش سطح هوشياري، سوختگي، سرمازدگي و گرمازدگي.
كارداني فوريتهاي پزشكي,رشته های,دانشگاهی,هنرستانی,کاردانش,دبیرستانی,مشاوره,تحصیلی,مخصوصا,رشته,هنرستان,دبیرستان,دانشگاه,چگونه,انتخاب,چگونه انتخاب رشته کنم,چگونه انتخاب رشته کنیم,تعین,تعین رشته,تمام,همه,انواع,مدرسه,درس,درسی,محمد خادمیان,محمد,GT,خادمیان,007,...
نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 607 تاريخ : دوشنبه 19 فروردين 1392 ساعت: 13:47