دانشگاه: كارداني علمي-كاربردي توليدوبهره برداري گياهان دارويي معطر | بلاگ

دانشگاه: كارداني علمي-كاربردي توليدوبهره برداري گياهان دارويي معطر

تعرفه تبلیغات در سایت

موضوعات وب

آخرین مطالب

كارداني علمي-كاربردي توليدوبهره برداري گياهان دارويي معطر
آمار جهاني نشان مي‌دهد كه مواد مؤثر بيش از 50 درصد از داروهاي توليد شده طبيعي است و عمدتاً منشأ گياهي دارد. در حال حاضر نيز بيش از 80 درصد از مردم كشورهاي در حال توسعه به دارواي گياهي وابسته هستند و كشورهاي توليد كننده مواد دارويي مثل آلمان، انگلستان، سوئيس و ژاپن، استفاده از گياهان دارويي را در سطح وسيعي در برنامه توليد خود قرار داده‌اند.كشور پهناور اسلامي ايران با آب و هواي گوناگون و شرايط اقليمي مختلف و فلور غني (حدود 8 هزار گونه گياهي) بدون شك در رديف اول كشورهاي توليد كننده گياهان دارويي و فرآورده‌هاي آن مي‌تواند قرار گيرد. وجود اختلاف درجه حرارت 50 درجه سانتي‌گراد،‌ وجود اراضي ساحلي، كويري، كوهستاني و برخورداري از حدود 300 روز آفتابي و تنوع گونه‌هاي زيستي و اختصاص بسياري از گياهان دارويي به سرزمين ايران، همگي ويژگي‌هايي هستند كه در مقايسه با ساير توليدكنندگان استعداد بالقوه‌اي را براي توليد انوع گياهان دارويي در سطح وسيع و گسترده فراهم آورده است. بنابراين تربيت نيروي انساني كاردان جهت استفاده از اين پتانسيل بالقوه مي‌تواند بخشي از نياز كشور را براي نيل به اهداف ياد شده، تأمين نمايد. فارغ‌التحصيلان اين دوره مي‌توانند به عنوان كمك كارشناس تحقيقاتي گياهان دارويي، كاردان كشت و پرورش گياهان دارويي و معطر، كاردان بهره‌بردار گياهان دارويي و معطر و كمك ناظر در واحدهاي توليد فعاليت كنند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
دروس پايه:
شيمي عمومي،‌ اصول آمار،‌ مباني گياه‌شناسي.
دروس اصلي:
هوا و اقليم‌شناسي،‌مباني اكولوژي، شيمي آلي، كارتوگرافي گياهي، اصول زراعت گياهان دارويي و معطر، مباني فيزيولوژي گياهي، رابطه آب و خاك و گياه، حفاظت و حمايت گياهان دارويي و معطر.
دروس تخصصي:
شناخت گياهان دارويي و معطر، آشنايي با ماشين‌آلات و تجهيزات استحصال مواد مؤثر، روش‌هاي تكثير و پرورش گياهان دارويي و معطر، زراعت خصوصي گياهان دارويي و معطر، روش‌هاي بهره‌برداري از گياهان دارويي و معطر مرتعي، روش‌هاي بهره‌برداري از گياهان دارويي و معطر جنگلي، درختان و درختچه‌هاي دارويي و معطر، اقتصاد گياهان دارويي و معطر، اكولوژي گياهان دارويي و معطر، آماده‌سازي و عمل‌آوري گياهان دارويي و معطر.
كارداني علمي-كاربردي توليدوبهره برداري گياهان دارويي معطر,رشته های,دانشگاهی,هنرستانی,کاردانش,دبیرستانی,مشاوره,تحصیلی,مخصوصا,رشته,هنرستان,دبیرستان,دانشگاه,چگونه,انتخاب,چگونه انتخاب رشته کنم,چگونه انتخاب رشته کنیم,تعین,تعین رشته,تمام,همه,انواع,مدرسه,درس,درسی,محمد خادمیان,محمد,GT,خادمیان,007,...
نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 1110 تاريخ : دوشنبه 19 فروردين 1392 ساعت: 13:44

آرشیو مطالب

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :