دانشگاه: تكنولوژي محيط زيست

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  تكنولوژي محيط زيست

  محيط‎زيست طبيعي كشور كه شامل فضاي سبز، تفريح‎گاه‎ها، پارك‎هاي ملي و منطقه‎اي، شكارگاه‎ها و مناطق حفاظت شده حيات وحش مي‎شود،‌ بايد داراي برنامه‎هاي مدون و از پيش طراحي شده باشد تا محيط‎هاي يادشده، نه تنها حفظ و حمايت شوند بلكه به نحو مطلوب‎تري مورد استفاده قرار گيرند، احياء شوند و توسعه يابند. دانشجويان تكنولوژي محيط زيست براي اجراي برنامه‎هاي تدوين شده، اطلاعات لازم را در زمينه علوم پايه، اكولوژي، بيولوژي گياهي و حيواني، كارتوگرافي و نقشه‎برادري، مسائل پارك‎هاي مختلف و فضاي سبز آنها، حيات وحش و شكار‎گاه‎ها و مسائل آلودگي‎‎هاي محيط‎زيست به دست مي‏‎آورند. فارغ‏‎التحصيلان اين دوره مي‎توانند در سازمان حفاظت محيط زيست و واحدهاي تابعه آن، سازمان جنگل‎ها و مراتع ( وزارت جهاد كشاورزي)، پارك‎ها و فضاي سبز و پارك‎هاي ملي، منطقه‎اي و حفاظت شده به عنوان مجري برنامه‎ها فعاليت‎ كنند.
  درس‎هاي اين رشته در طول تحصيل :

  دروس پايه:
  رياضيات عمومي، شيمي عمومي، فيزيك و هواشناسي، گياه‎شناسي عموم، اكولوژي، آمار و احتمالات، زيست‎شناسي.
  دروس اصلي:
  جامعه شناسي روستايي، شناخت و حمايت محيط‎زيست، قوانين و مديريت محيط زيست و شيلات، خاك شناسي عمومي، مسّـاحي و نقشه‎برداري، جانور‎شناسي، درخت‎ها و درختچه‎هاي ايران، حفاظت آب و خاك، آشنايي با عكس‎هاي هوايي.
  دروس تخصصي:
  اكـولـوژي حـيات‎وحـش، مـباني مـــديـــريت حـيات‎ وحـش، بيـولوژي حـيوانـات شكاري، پارك‎هاي ملي، جنگلي و پرديس‎ها، پارك‎داري، آلودگي‎هاي محيط زيست، جنگل‎كاري، آبزيان، كارورزي.
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 667 تاريخ : دوشنبه 19 فروردين 1392 ساعت: 12:10

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123