دانشگاه: تكنولوژي چوب

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  تكنولوژي چوب

  با آنكه چوب به طور كلي براي همه‌ افراد مأنوس و آشنا است ولي ناآگاهي از پايه‌هاي علمي و عمل نكردن براساس اصول و ضوابط فني در ارتباط با اين ماده، باعث هدر رفتن بيش از حد چوب و كم‌دوام‌تر شدن آن مي‌شود. اين مسأله در كشور ما كه با كمبود منابع توليد چوب مواجه هستيم،‌ اهميت بيشتري دارد و بايد با پرورش هر چه بيشتر و بهتر متخصصان در رشته چوب‌شناسي و صنايع چوب در هر يك از مقاطع تحصيلي از اتلاف اين ماده گرانبها جلوگيري نمائيم.دانشجويان كارداني تكنولوژي چوب ضمن آشنايي با خواص مختلف چوب و عواملي كه در تغييرات اين خواص تأثير مي گذارند با حفاظت، تبديل، كاربردهاي متفاوت چوب و مديريت واحدهاي توليد آشنا مي‌شوند. به اين ترتيب فارغ‌التحصيلان اين دوره‌،‌ چوب را به طور اصولي‌تر و صحيح‌تر در واحدها توليدي به كار مي‌برند و از هنگام قطع درخت تا زمان توليد فرآورده‌هاي مصرفي بر آن نظارت دارند و مي‌توانند در مراحل اجرائي روند توليدات چوبي خدمت كنند.فارغ‌التحصيلان اين دوره مي‌توانند در مجتمع صنايع تبديل مكانيكي و شيميايي چوبِ بخش‌هاي دولتي، دفاتر صنايع چوب سازمان جنگل‌ها و مراتع، واحدهاي توليدي خصوصي و مؤسسات آموزشي و پژوهشي به عنوان همكاران اجرايي مشغول به كار شوند.

  درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
  دروس پايه:
  شيمي عمومي، رياضيات عمومي،‌ فيزيك و هواشناسي، گياه‌شناسي عمومي، اكولوژي، شناخت و حمايت محيط‌زيست، مسّاحي و نقشه‌برداري
  دروس اصلي:
  جامعه‌شناسي روستايي، جانورشناسي، درخت‌ها و درختچه‌هاي ايران، اقتصاد منابع طبيعي، اصول حسابداري، جنگلكاري.
  دروس تخصصي:
  آلودگي‌هاي محيط‌زيست، كارگاه عمومي، بيولوژي چوب و اصول چوب‌شناسي، تكنولوژي چوب، اصول چوب‌بري، اصول استاندارد و درجه‌بندي چوب، تبديل مكانيكي چوب، تبديل شيميايي چوب،‌ اصول چوب خشك‌كني، اصول حفاظت چوب، مبل‌سازي و درودگري، كارورزي.
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 518 تاريخ : شنبه 17 فروردين 1392 ساعت: 20:58

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123