دانشگاه: تكنولوژي چوب

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : با آنكه چوب به طور كلي براي همه‌ افراد مأنوس و آشنا است ولي ناآگاهي از پايه‌هاي علمي و عمل نكردن... با عنوان : دانشگاه: تكنولوژي چوب بخوانید :
تكنولوژي چوب

با آنكه چوب به طور كلي براي همه‌ افراد مأنوس و آشنا است ولي ناآگاهي از پايه‌هاي علمي و عمل نكردن براساس اصول و ضوابط فني در ارتباط با اين ماده، باعث هدر رفتن بيش از حد چوب و كم‌دوام‌تر شدن آن مي‌شود. اين مسأله در كشور ما كه با كمبود منابع توليد چوب مواجه هستيم،‌ اهميت بيشتري دارد و بايد با پرورش هر چه بيشتر و بهتر متخصصان در رشته چوب‌شناسي و صنايع چوب در هر يك از مقاطع تحصيلي از اتلاف اين ماده گرانبها جلوگيري نمائيم.دانشجويان كارداني تكنولوژي چوب ضمن آشنايي با خواص مختلف چوب و عواملي كه در تغييرات اين خواص تأثير مي گذارند با حفاظت، تبديل، كاربردهاي متفاوت چوب و مديريت واحدهاي توليد آشنا مي‌شوند. به اين ترتيب فارغ‌التحصيلان اين دوره‌،‌ چوب را به طور اصولي‌تر و صحيح‌تر در واحدها توليدي به كار مي‌برند و از هنگام قطع درخت تا زمان توليد فرآورده‌هاي مصرفي بر آن نظارت دارند و مي‌توانند در مراحل اجرائي روند توليدات چوبي خدمت كنند.فارغ‌التحصيلان اين دوره مي‌توانند در مجتمع صنايع تبديل مكانيكي و شيميايي چوبِ بخش‌هاي دولتي، دفاتر صنايع چوب سازمان جنگل‌ها و مراتع، واحدهاي توليدي خصوصي و مؤسسات آموزشي و پژوهشي به عنوان همكاران اجرايي مشغول به كار شوند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
دروس پايه:
شيمي عمومي، رياضيات عمومي،‌ فيزيك و هواشناسي، گياه‌شناسي عمومي، اكولوژي، شناخت و حمايت محيط‌زيست، مسّاحي و نقشه‌برداري
دروس اصلي:
جامعه‌شناسي روستايي، جانورشناسي، درخت‌ها و درختچه‌هاي ايران، اقتصاد منابع طبيعي، اصول حسابداري، جنگلكاري.
دروس تخصصي:
آلودگي‌هاي محيط‌زيست، كارگاه عمومي، بيولوژي چوب و اصول چوب‌شناسي، تكنولوژي چوب، اصول چوب‌بري، اصول استاندارد و درجه‌بندي چوب، تبديل مكانيكي چوب، تبديل شيميايي چوب،‌ اصول چوب خشك‌كني، اصول حفاظت چوب، مبل‌سازي و درودگري، كارورزي.
تكنولوژي چوب,رشته هاي,دانشگاهي,هنرستاني,کاردانش,دبيرستاني,مشاوره,تحصيلي,مخصوصا,رشته,هنرستان,دبيرستان,دانشگاه,چگونه,انتخاب,چگونه انتخاب رشته کنم,چگونه انتخاب رشته کنيم,تعين,تعين رشته,تمام,همه,انواع,مدرسه,درس,درسي,محمد خادميان,محمد,...
نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 549 تاريخ : شنبه 17 فروردين 1392 ساعت: 20:58