دانشگاه: تكنولوژي جنگلداري

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  تكنولوژي جنگلداري
  يكي از مراحل مهم پيشبرد علوم جنگل و اداره اصولي جنگل، اجراي صحيح طرح‎هاي جنگلداري است. مهندسين جنگل با توجه به اصول تهيه طرح‎هاي جنگلداري و با تكيه بر علوم مختلف مربوط به جنگل، طرح‎‏هاي جنگلداري اعم از جاده سازي، جنگل‎كاري، نشانه‎گذاري و بهره‎برداري در مقاطع زماني معين را براي هر ناحيه و منطقه تهيه مي‎كنند ولي براي اجراي طرح‎هاي ياد شده در هر منطقه، احتياج به افرادي است كه ضمن آشنايي كلي با مسائل جنگل، در عمل بتوانند اين طرح‎ها را پياده كنند. يك كاردان تكنولوژي جنگلداري مي‎تواند علاوه بر اجراي طرح‎هاي يادشده، در ساير عمليات بهره‎برداري و جنگل‎شناسي و جنگل‎كاري نيز مؤثر و مفيد واقع شود. فارغ‎التحصيلان اين رشته مي‎توانند در اجراي طرح‎هاي جنگلداري كه توسط مهندسين تهيه مي‎گردد و انجام امور توليدي نظير ايجاد نهالستان، خزانه و بهره‎برداري از جنگل فعاليت‎ كنند يا در آموزش با مدرسين مربوط در آموزشكده‎هاي منابع طبيعي همكاري داشته باشند.
  درس‎هاي اين رشته در طول تحصيل:

  علوم پايه:
  شيمي عمومي، رياضيات عمومي، فيزيك و هواشناسي، گياه‎شناسي عمومي، اكولوژي، مسّاحي و نقشه برداري، شناخت و حمايت محيط زيست.
  دروس اصلي:
  درخت‎ها و درختچه‎هاي ايران، حفاظت آب و خاك، شناسايي گياهان مرتعي، مرتعداري، اصول حسابداري، آشنايي با عكس‎هاي هوايي، جنگل‎كاري، نهالستان و خزانه.
  دروس تخصصي:
  اصول مقدماتي جنگل، جاده سازي، عمليات بهره‎برداري از جنگل، جنگل‎شناسي كاربردي، اندازه‎گيري و آمار جنگل، جنگلداري مقدماتي، قوانين و مديريت جنگل‎ها و مراتع، اصول كلي حمايت جنگل‎ ( آفات و بيماري‎هاي عمده جنگل)، چوب‎شناسي و صنايع چوب، كاروزي .
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 490 تاريخ : شنبه 17 فروردين 1392 ساعت: 19:54

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123