دانشگاه: تكنولوژي توليدات گياهي

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  تكنولوژي توليدات گياهي

  كاردان تكنولوژي توليدات گياهي تخصص لازم را در زمينه‌هايي چون مباشرت در عمليات كاشت، داشت و برداشت محصولات عمده زراعي، مبارزه با آفات و امراض گياهي و علف‌هاي هرز به دست مي‌آورد. داوطلب اين رشته بايد در درس زيست‌شناسي توانمند بوده و روحيه كار در محيط‌هاي كشاورزي و روستايي را داشته باشد. فارغ‌التحصيلان اين رشته مي‌توانند در شركت‌هاي تعاوني روستايي، مراكز خدمات كشاورزي، روستايي و عشايري، شركت‌هاي كشت و صنعت و واحدهاي توليدي،‌ جهاد كشاورزي و بخش خصوصي فعاليت كنند.

  درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
  دروس پايه:
  شيمي عمومي، رياضيات عمومي، گياه‌شناسي عمومي، فيزيك و هواشناسي
  دروس اصلي:
  خاك‌شناسي عمومي، دامپروري عمومي، زراعت عمومي، باغباني عمومي، اقتصاد كشاورزي و تعاون،‌ مديريت، حسابداري و بازاريابي، روش‌هاي آبياري، مقدمات ترويج و آموزش كشاورزي، مناظر و نقشه‌برداري، عمليات كشاورزي.
  دروس تخصصي:
  زراعت خصوصي، باغباني خصوصي، حشره‌شناسي و دفع آفات، قارچ‌شناسي و بيماري‌هاي گياهي، مبارزه با علف‌هاي هرز، عمليات كارگاهي، ماشين‌هاي كشاورزي، كارورزي، كارآموزي.
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 556 تاريخ : سه شنبه 13 فروردين 1392 ساعت: 11:22

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123