دانشگاه: كاردان فني مكانيك

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  كاردان فني مكانيك
  اين رشته داراي سه گرايش جوشكاري ، نقشه‌كشي صنعتي و ماشين‌آلات است.
  گرايش جوشكاري:
  جوشكاري به عنوان يكي از بهترين روش‌هاي توليد و بازسازي، جولانگاه گسترده‌اي در پهنه علوم روز از قبيل مكانيك، متالورژي و بسياري از زمينه‌هاي ديگر يافته است. به نحوي كه بدون اغراق مي‌توان پيشرفت‌هاي حاصل در اين رشته را به عنوان يكي از عوامل راهگشاي تكنولوژي فردا به شمار آورد. اين تكنيك در اغلب نيازهاي تداركات، پشتيباني، دفاعي و همچنين خودروهاي مختلف از قبيل، تانك‌ها، نفربرها، ساخت سلاح‌ها و ملزومات مربوط كاربرد دارد. مقصود از برگزاري دوره كارداني جوشكاري تربيت نيروهاي متخصصي است كه مهارت و اطلاعات علمي كافي درباره نحوه انجام جوشكاري با روش‌هاي مختلف داشته باشند و از مسائل مرتبط با اين فن از قبيل ايمني و انتخاب بهينه مصالح آگاهي داشته و بتوانند جوابگوي نيازهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين زمينه باشند.فارغ‌التحصيلان اين رشته مي‌توانند در مشاغلي نظير اسكلت فلزي ساختماني و پالايشگاهي، صنايع كشتي‌سازي و صنايع هواپيماسازي فعاليت كنند.

  درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل :
  دروس مشترك در هر سه گرايش :
  رياضيات عمومي، فيزيك حرارت، شيمي عمومي، فيزيك مكانيك، رسم فني، استاتيك و مقاومت مصالح، الكتريسيته صنعتي، تكنولوژي و كارگاه ماشين‌افزار، زبان فني، حفاظت و ايمني بهداشت، تكنولوژي و كارگاه ريخته‌گري و مدلسازي
  دروس تخصصي:
  تكنيك و علوم جوشكاري، طراحي جوش، متالورژي جوش، توزيع حرارت، آزمايشگاه متالوگرافي، پروژه علمي، كارآموزي
  گرايش نقشه‌كشي صنعتي:
  اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي و صنعتي بدون به كارگيري مهارت نقشه‌كشي و تهيه نقشه‌هاي استاندارد و گويا، مقدور نيست و حركت در جهت خودكفائي و بسط فعاليت‌هاي تحقيقاتي و پژوهشي، نياز به تربيت افراد مجرب و ماهر در تهيه نقشه‌هاي صنعتي دارد.دوره نقشه‌كشي صنعتي يكي از مجموعه‌هاي كارداني مكانيك است كه هدف از آموزش آن تربيت افرادي است كه قادر به تهيه نقشه‌هاي ساخت و مونتاژ قطعات يا سيستم‌ها به منظور توليد و اجرا باشند و رابط بين مهندس طراح و قسمت توليد و نمونه‌سازي مراكز صنعتي و پژوهشي گردند. اين افراد براي اشتغال در مراكز مختلف صنعتي، دفاتر فني قسمت‌ها، دفاتر ساختماني،‌ تاسيسات و واحدهاي پژوهشي و به طور كلي محل‌هايي كه به نوعي با نقشه‌هاي صنعتي ارتباط دارند، تربيت مي‌شوند.

  درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
  دروس تخصصي:
  نقشه‌صنعتي، طراحي صنعتي و قالب، گرافيك هنري، كارآموزي
  گرايش ماشين‌آلات:
  هدف گرايش ماشين‌آلاتتربيت تكنسين‌هايي داراي مهارت كافي براي تعمير و نگهداري انواع ماشين‌آلات راه‌سازي و عمراني، شناورهاي دريايي سبك، خودروهاي ترابري جاده‌اي است. افرادي كه بتوانند برنامه‌ريزي و مديريت كارگاه‌هاي تعميراتي را برعهده بگيرند و بر سرويس، نگهداري و بهره‌برداري صحيح از ماشين‌آلات نظارت داشته باشند.
  دروس تخصصي:
  موتورهاي احتراق داخلي، سوخت و تكنولوژي سوخت‌رساني، تكنولوژي دستگاه‌هاي الكتريكي ماشين‌آلات، تكنولوژي انتقال قدرت، تكنولوژي شاسي و بدنه خودروهاي ترابري جاده‌اي، كارگاه تعميرات اساسي خودروهاي مركب، كارگاه تعميرات اساسي خودروهاي سنگين.
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 707 تاريخ : جمعه 2 فروردين 1392 ساعت: 13:08

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123