دانشگاه: كانه آرايي

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  كانه آرايي
  اكثر مواد معدني را پس از استخراج، مستقيماً نمي‌توان در صنايع استفاده كرد. بلكه مواد معدني براي هر صنعتي بايستي داراي مشخصات خاصي مانند دانه‌بندي، عيار، ميزان رطوبت، ميزان ناخالصي و غيره باشد. مجموعه عملياتي كه باعث مي‌شود ماده معدني داراي مشخصات ياد شده شود، كانه‌آرائي نام دارد. به عبارت ديگر كانه‌آرائي عبارت از عملياتي است كه بر روي مواد معدني انجام مي‌گيرد و در پايان توليد، محصولاتي به دست مي‌آيد كه يا مستقيماً در بازار قابل عرضه هستند يا آماده براي عمليات صنعتي مي‌باشند. رشته كانه‌آرائي، آموزش افرادي را به عهده دارد كه از عهده كار در قسمت‌هاي مختلف عمليات فوق بر‌مي‌آيند. فارغ‌التحصيلان اين دوره توانائي و مهارت اداره مراحل سنگ‌شكني، آسيا كردن، طبقه‌بندي مواد، پرعيار كردن فيزيكي مواد، فلوتاسيون، آبكش كردن و خشك كردن مواد را دارند.كليه دانشجويان مي‌بايست قبل از تحصيل، دوره شناخت كار به مدت 12 هفته را در زمينه صنعت مربوط بگذرانند.

  درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
  دروس پايه:
  رياضيات عمومي، رياضيات كاربردي، برنامه‌نويسي و آمار، فيزيك الكتريسته و مغناطيس، شيمي معدني، رسم فني و نقشه‌خواني، اجزاء ماشين، كارگاه.
  دروس اصلي:
  كاني شناسي، سنگ‌شناسي، هيدروليك، الكترونيك، شيمي تجزيه
  دروس تخصصي:
  تهيه مواد معدني، روش‌هاي فيزيكي كانه‌آرائي، فلوتاسيون، سرويس و نگهداري ماشين‌آلات، كنترل، مديريت و قوانين كار، ايمني و كمك‌هاي اوليه،‌ زبان تخصصي، كار‌آموزي .
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 594 تاريخ : جمعه 2 فروردين 1392 ساعت: 13:01

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123