دانشگاه: كاردان فني معدن

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

موضوعات وب

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  كاردان فني معدن
  رشته كاردان فني معدن داراي دو گرايش استخراج معدن و استخراج معادن زغال‌ سنگ است.
  گرايش‌ استخراج معدن:
  با دولتي شدن معادن، كليه معادن كوچكي كه تاكنون بدون رعايت اصول فني و ايمني توسط افراد مورد بهره‎برداري قرار مي‎گرفته‎اند، بايستي توسط دولت يا شركت‎هاي مورد تأييد دولت به ‎صورت صحيح مورد بهره‎برداري قرار گيرند؛ بنابراين براي هر يك از اين معادن، حداقل يك كاردان فني استخراج معادن مورد نياز است؛ افرادي كه دانش لازم را براي استخراج معادن روباز و زيرزميني فرا مي‎گيرند.اين دسته از فارغ‏‎التحصيلان مي‎توانند مسؤوليت استخراج معادن و ساماندهي و رهبري كارگران و كنترل عمليات آتشباري، حفاري معدني ( چاه و تونل و غيره)، باربري و حمل و نقل، تهويه و نگهداري و استخراج مواد معدني در كارگاه استخراج را بر عهده بگيرند.
  درس‎هاي اين رشته در طول تحصيل:

  درس‌هاي مشترك بين گرايش‌هاي كاردان فني معدن :
  رسم فني، اجزاء ماشين و كارگاه، حسابداري مقدماتي ، رياضيات، زمين‎شناسي عمومي، كاني شناسي و سنگ شناسي، قوانين كار وبيمه‎هاي اجتماعي، كار آموزي، پيشروي در معادن، آتشباري در معادن، بارگيري و حمل‎ونقل در معادن، نگهداري در معادن، تهويه در معادن.
  دروس تخصصي گرايش استخراج معدن:
  ايمني و نجات در معادن، روش‎هاي استخراج معادن زيرزميني،‌ اصول استخراج معادن، بهداشت و كمك‎هاي اوليه در معدن، نقشه‎برداري معدني و نقشه‎خواني، كانه آرائي، سرويس و نگهداري ماشين آلات معدني، زبان خارجه فني، برق معادن، استخراج معادن روباز .
  گرايش استخراج معادن زغال ‌سنگ:
  هدف اين گرايش، تربيت كاردان فني براي استخراج و بهره‌برداري اقتصادي در معادن زيرزميني زغال‌سنگ است و دامنه فعاليت آن، شامل باز كردن، آماده‌سازي معادن زغال‌سنگ از مرحله عمليات اكتشافي و معدني تا تحويل زغال‌ به كارخانه تغليظ مي‌شود.فارغ‌التحصيلان اين گرايش مي‌توانند در معادن زغال‌سنگ، مسؤوليت اجراي يك يا چند وظيفه از عمليات معدني نظير چال‌زني، آتشباري، نگهداري، ريل‌كشي، ايمني و نجات،‌تهويه، كارگاه استخراج و غيره را به عهده بگيرند.
  دروس تخصصي گرايش استخراج معادن زغال‌سنگ:
  بهداشت معدن، ايمني و نجات در معادن، روش‌هاي استخراج، زغال‌شويي، زغال‌سنگ، ماشين‌آلات معدني، برق معادن، زبان خارجه فني، نقشه‌برداري زيرزميني، اصول معدن‌كاري.
  نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 510 تاريخ : جمعه 2 فروردين 1392 ساعت: 12:52

  نظر سنجی

  این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123