دانشگاه: كارداني معماري سنتي

ساخت وبلاگ

موضوعات وب

آخرین مطالب

چکیده : از آنجا كه كشور ايران، وارث صدها شهر و هزاران روستاي قديمي و تاريخي است. ضرورت وجود معماران و استادك... با عنوان : دانشگاه: كارداني معماري سنتي بخوانید :
از آنجا كه كشور ايران، وارث صدها شهر و هزاران روستاي قديمي و تاريخي است. ضرورت وجود معماران و استادكاراني كه طراحي، ساخت و ساز و نگهداري بناها را به عهده داشته باشند، روشن و مشخص است. اين دوره افرادي را تربيت مي‌كند كه از مهارت در ساخت و ساز و قابليت در طراحي و تحقيق و مديريت و اجراي ساختمان‌هايي كه با شيوه‌هاي سنتي ساخته شده و يا مي‌شود برخوردار باشند تا از اين طريق توجه بيشتري به ارزش‌هاي نهفته در معماري و شهرسازي سنتي ايران به وجود آيد.فارغ‌التحصيلان معماري سنتي چون از يك‌سو با اصول و زبان معماري كلاسيك دانشگاه‌ها آشنا هستند و از سوي ديگر از نحوه كار معماران سنتي اطلاع دارند،‌ مي‌توانند نسبت به ساخت و ساز عملي در مقياس واحد ساختماني يا تعمير و مرمت بناهاي متعارف كه اهميت خاص تاريخي و هنري ندارند و در شهرهاي تاريخي واقع شده‌اند، اقدام نمايند. همچنين مي‌توانند در زمينه تغيير عملكرد ساختمان‌هاي قديمي به جديد يا در ساختمان‌هاي جديدي كه با شيوه سنتي ساخته مي‌شوند و در ساخت خانه‌هاي روستايي ايران فعاليت كنند.

درس‌هاي اين رشته در طول تحصيل:
دروس پايه:
ترسيم فني،‌ هندسه مناظر و مرايا، ساخت و ارائه،‌ برداشت از بناهاي تاريخي.
دروس اصلي:
شناخت مواد و مصالح سنتي،‌ شناخت مواد و مصالح، عناصر و جزئيات ساختمان‌هاي سنتي، عناصر و جزئيات ساختماني، ايستايي در سازه‌هاي سنتي، تنظيم شرايط محيطي، روش‌هاي سنتي تنظيم شرايط محيطي،‌ نقشه‌برداري، آشنايي با هنرهاي سنتي وابسته به معماري،‌ آشنايي با معماري اسلامي، روستا، هندسه نقوش در معماري سنتي.
دروس تخصصي :
برآورد، مديريت امور ساختمان (تشكيلات دفتري و كارگاهي)، كارگاه‌هاي معماري سنتي، كارگاه‌هاي مرمت بناهاي سنتي، تعمير و نگهداري ساختمان‌ .
))))معرفی رشته ها((((كارداني معماري سنتي,رشته های,دانشگاهی,هنرستانی,کاردانش,دبیرستانی,مشاوره,تحصیلی,مخصوصا,رشته,هنرستان,دبیرستان,دانشگاه,چگونه,انتخاب,چگونه انتخاب رشته کنم,چگونه انتخاب رشته کنیم,تعین,تعین رشته,تمام,همه,انواع,...
ما را در سایت ))))معرفی رشته ها(((( دنبال می کنید

نویسنده : محمد خادمیان بازدید : 331 تاريخ : يکشنبه 29 بهمن 1391 ساعت: 23:48

نظر سنجی

این وبلاک را چگونه ارزیابی میکنید

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :